Kaskadér
Kaskadér

Odvaha a odhodlání kaskadérovi nesmí chybět

Kaskadér je povolání, které je využíváno převážně v dobrodružných, akčních i kriminálních filmech. Kaskadér nahrazuje původní herce v nebezpečných situacích. Převážně tam, kde by herci mohla hrozit smrt, nebo úraz. Kaskadéři jsou lidé, kteří se takřka nebojí vůbec ničeho. Skáčou z vysokých výšek, skoky z vysoké výšky do vody, automobilové honičky či různé pády. Při natáčení filmů, kdy je potřeba využití kaskadéra, se používá takový úhel, aby kaskadérovi nebylo moc vidět do obličeje. Kaskadér a původní herec mají stejné oblečení, aby nebylo vidět, že to není skutečný herec.

Kaskadéři můžou využít tzv. školu pro kaskadéry, což je převážně jen několik dnů, někdy týdnů. Kde je profesionální kaskadéři naučí, jak správně padat apod. Přijde vám práce kaskadéra neskutečně obtížná až nereálná? Myslíte si, že kaskadéři jsou lidé, jejichž povolání je jako každé druhé? Vyzkoušejte si to sami. V zážitku si můžete vyzkoušet pod zkušeným dohledem, jaké to opravdu mají kaskadéři. 

bezmocnost
pocit moci
mrazení
štěstí
zábavnost
nadšení
strach
vzrušení
nespoutanost
radost
časově náročné
náročné psychicky
adrenalin
relaxace
náročné fyzicky
sebepoznání
vědomosti
dovednosti
zručnost
rozhled
zkušenosti
pro páry
pro dospělé
pro děti
pro muže
pro ženy
pro seniory
časově náročné
99%
náročné psychicky
100%
adrenalin
95%
náročné fyzicky
100%
sebepoznání
87%
dovednosti
79%
zručnost
80%
pro dospělé
100%
pro muže
100%
strach
81%
pro děti
0%
nadšení
74%

Adrian Richtr
náročné psychicky 100%
adrenalin 100%
náročné fyzicky 100%
sebepoznání 83%
dovednosti 74%
zručnost 76%
pro dospělé 100%
pro muže 100%
časově náročné 100%

V každé kultuře existuje určitá forma terapeutické masáže; popisy mnoha metod, které jsou používány dodnes, známe z nejstarších zapsaných lékařských textů. Čínský rukopis z roku 2700 před naším letopočtem doporučuje každé ráno provádět automasáž „proti nachlazení.